איך ריח גורם לי להרגיש

איך ריח גורם לי להרגיש?

אם בעבר העריכו המדענים כי ביכולתו של בן אנוש לזהות 10,000 סוגי ריחות, הרי שכיום עומדת ההערכה המדעית על 70 מיליון ריחות לאדם שחוש ריחו איננו מפותח ועד ל – 10 בחזקת 12 (טריליון) לבעלי חוש ריח מפותח במיוחד.

אבל הרבה מעבר לריחות שביכולתנו לזהות, חוש הריח משפיע על קשת נרחבת של תחומים אחרים בחיינו, החל בתיאבון וכלה בתחושות מכל סוג.

אז אם מעולם לא חשבתם על חוש הריח כעל חוש בעל קשר הדוק לרגשות ולזיכרונות, כדאי שתערכו עם אפכם היכרות מחודשת.

מה הקשר בין ריח לרגש?

מדע הארומקולוגיה עוסק בהשפעתם של ריחות על הרגש ומחקרים רבים עומדים על הקשר שבין הריח בחלל לבין התחושה האישית ומצב הרוח.

במחקרים רבים ושונים שסקרו את השפעת הריח דיווחו המשתתפים כי ריחות עוררו בהם רגשות מגוונים ותגובות פיזיולוגיות שונות, כדופק מוגבר בעוצמה גבוהה.

החוקרים סבורים כי ההסבר לכך נעוץ בעובדה שלחוש הטעם, לחוש הראייה ולחוש המישוש קולטנים ספורים בלבד, בעוד לחוש הריח 1,000 קולטנים לכל הפחות, אשר אף שבים ומתחדשים במהלך חייו של האדם.

כפועל יוצא מכך, חוש הריח מוביל לתגובות רגשיות ופיזיולוגיות ברמת עוצמה גבוהה באופן משמעותי בהשוואה לחושים האחרים.

זאת ועוד, מערכת הריח בגופו של האדם כוללת את פקעת הריח, אזור מוחי אשר מקושר לחלל האף, מחד, ואל אזורים מוחיים האחראיים על עיבוד רגשות וזיכרונות (האמיגדלה וההיפוקמפוס), מאידך.

יתר מערכות החושים, לעומת זאת, משגרות את האינפורמציה הנקלטת באמצעותן לאזורים המוחיים המופקדים על עיבוד רגש וזיכרון רק לאחר שהמסרים שקלטו עובדו באזור המוחי האחראי על וויסות קלט חושי (התלמוס).

ואכן, בהתחשב בעובדה שחוש הריח הינו החוש היחיד מבין חמשת החושים אשר מועבר באופן מידי לפענוח רגשי ואיננו מתעכב בתחנות ממסר מוחיות אחרות, ריח מעורר באופן מידי תגובה רגשית, חיובית או שלילית, המשפיעה באופן ישיר על מצב הרוח.

חוש הריח אף נחשב כבעל הזיכרון הארוך ביותר בהשוואה ליתר החושים, היות והוא מעובד באזור המוחי שבו מעובדים גם זיכרונות.

כך, ניחוח כזה או אחר עשוי להצית באופן מידי זיכרונות חיוביים או שליליים, גם מהעבר הרחוק מאוד.

איך ריח גורם לי להרגיש?

ניחוח מאפה חם העולה ממאפייה סמוכה שנקרתה בדרככם בסתם יום של חול עשוי להציף אתכם בזיכרונות חמים של ילדות מוקדמת, בהם אפיית עוגיות משותפת במטבח הביתי היוותה חלק בלתי נפרד משגרת הילדות הקסומה, ולעורר בכם רגשות עזים של געגוע לימים שהיו ואינם עוד.

ניחוח דשא טרי עשוי לסחוף אתכם הרחק אל חלקת הדשא הקטנה שהיוותה את המצע לאין ספור משחקי ילדות, את הקיבוץ אליו הגחתם מפעם לפעם במטרה לבקר את סבתכם האהובה, את מפגשי הגיבוש המשפחתיים העליזים או את שיעורי החקלאות שחיבבתם.

איך ריח גורם לי להרגיש?

הוא מעניק לי תחושת שלווה ילדותית וממכרת, שהפכה לאורחת נדירה בעולם המבוגרים, עשויה גם היא להתלוות לזיכרון.

כמוה תחושת געגוע לאנשים יקרים שהיו ואינם או לימי הנערות שחלפו, תחושת אושר או סיפוק וכל תחושה אחרת המתקשרת במוחכם באופן אינטואיטיבי עם הריח בו פגשתם באקראי.

כך תהפכו את הריח למשפר דרמטי של איכות חייכם

לכל אחד יש ריחות שעושים לו טוב על הלב ומעלים על פניו חיוך, שגורמים לו להרפות מהלחץ, להרפות את השרירים הנוקשים, לעצור לרגע, ולהניח לריח ולתחושות החיוביות העולות בעקבותיו לשטוף את החלל.

לשפר את מצב הרוח ולהפוך את המציאות הנוכחית לחיובית יותר.

אם שגרת היום יום שלכם לחוצה ותובענית, כמו של מרבית האוכלוסייה בעולם המערבי, אם אתם שאפתנים, נחושים להצליח, חותרים קדימה ללא הפסקה ומוצאים את עצמכם במרדף אין סופי אחר היעד הבא בקריירה, דעו,

השראת ניחוח אהוב או נוסטלגי בחלל העבודה שלכם עשויה לעשות את ההבדל הגדול במצב רוחכם ולאפשר לכם להתמודד ביתר יעילות עם האתגרים הממתינים לכם.

גם בבית, הפצת הניחוח האהוב עליכם תהפוך אתכם לנינוחים וסובלניים יותר ותסייע לכם לצלוח בקלות יתר את מטלות הבית הקבועות.

כשעל הדרך, גם יתר חלקי הקן המשפחתי יעשו נינוחים ונעימים לסביבתם והאווירה המשותפת תהיה משפחתית ומזמינה מאי פעם, ממש כמו שחלמתם תמיד.

מעבר לכך, תוכלו לנצל את תכונותיו המופלאות של הריח לשיפור התפקוד האישי שלכם בכל זירות חייכם ולפזר בחלל ניחוח ממריץ שיסחף אתכם לעשייה ברוכה.

לחלופין, תוכלו לבחור בניחוח משפר ריכוז וחדות מוחית לצורך תפקוד אופטימלי בעבודה או בלימודים, בניחוח מעודד יצירתיות שיספק לכם השראה ברוכה ליצירתיות פורה או בניחוח מרגיע שינטרל חרדות וסטרס מיותר.

איך עושים את זה בפועל?

מפיץ ריח איכותי המותאם באופן מקצועי לגודל החלל העומד לרשותכם ותמצית ריח מתאימה הם כל מה שאתם צריכים במטרה להפוך את חייכם לאיכותיים ונינוחים מאי פעם או במטרה לשפר באופן משמעותי את רמת תפקודכם האישי.

אם אתם מחפשים תמציות ריח לחידוד המוח ולשיפור יכולת הריכוז והחשיבה, ניחוח קינמון וניחוח מנטה יעשו את העבודה היטב.

אם אתם מחפשים את תמצית הריח שתגביר את רמות הערנות והאנרגיה שלכם ותאפשר לכם להפיק עצמכם הרבה יותר – תמצית ריח בניחוח הדרים תמנף את היכולות האישיות שלכם לפסגות שלא הכרתם.

אם אתם מתקשים להתמודד עם הלחץ התמידי בחייכם וזקוקים לתמצית ריח מרגיעה, תמצית ריח בניחוח אורנים תהפוך אתכם לנינוחים ושלווים מאי פעם.

אם אתם מתקשים להירדם בסופו של יום עמל וסובלים ממחסור בשנת לילה איכותית, ניחוח לבנדר בחלל יפוגג את רשמי היום העמוס שמאחוריכם.

הוא יעביר אתכם בקלות וביעילות אל ממלכת חלומות. תמצית ריח וניל תשפר את מצב רוחכם באופן מידי ותהיה יעילה לכל סיטואציה בה מצב רוחכם ירוד, וגם תמצית ריח יסמין תייצר השפעה דומה. וזה לגמרי על קצה המזלג.

ארומקולוגיה ועסקים

כבעלי עסק משלכם, אין כל ספק שהנכם שואפים למקסם את סיכויי השיווק שלכם ומחפשים באופן מתמיד אחר אמצעי ההשפעה שיסייעו לכם לגרום ללקוחות הפוטנציאליים שלכם להגיע אליכם וגם לשוב בעתיד.

אם התרגלתם לחשוב שפרסום בכל מדיה אפשרית יעשה את העבודה ואתם נכונים להשקיע בפרסום מכל סוג הון במטרה למשוך את קהל היעד לבית העסק שלכם, כבודו של הפרסום במקומו מונח.

אבל אם אתם מחפשים דרך יצירתית, אפקטיבית ומקורית שתגביר באופן משמעותי את סיכויי המכירה שלכם וגם תניע את הלקוחות לשוב אליכם שוב ושוב בעתיד, הכירו את אמצעי השיווק המהפכני שכבש את הרשתות הגדולות בעולם: מפיץ ריח לבתי עסק.

ההשקעה הכספית במפיץ ריח הינה חד פעמית, העלות זניחה בהשוואה לכל אמצעי פרסום ושיווק אחר, וההשפעה – מידית ויוצאת דופן בעוצמתה ובהיקפה.

ניחוח המייצג נאמנה את הקונספט העסקי שלכם יהפוך עד מהרה לחלק בלתי נפרד מתעודת הזהות העסקית שלכם ויזוהה על ידי הלקוחות באופן אוטומטי כחלק מהמותג שלכם.

במידה והניחוח הממתג שלכם יהיה נעים ומזמין, הוא יגרום ללקוחות להשתהות זמן ארוך יותר בבית העסק, במודע או שלא במודע, ויעלה באופן דרמטי את סיכויי המכירה שלכם.

איך ריח גורם לי להרגיש כלקוחה? בפעם הבאה שהלקוח יזקק למוצר מהסוג אותו אתם מספקים, תיהנו מיתרון משמעותי על פני המתחרים.

היות וקיים סיכוי גבוה לכך שהריח הנעים שנצרב בזיכרונו יוביל אותו היישר אליכם, כשלרוב, הוא כלל אינו מודע לכך שהוא הולך בעקבות הריח.