7 עובדות מעניינות שלא ידעתם על ריח

7 עובדות מעניינות על ריח

7 עובדות מעניינות שלא ידעתם על ריח

7 עובדות מעניינות על ריח

7 עובדות מעניינות שלא ידעתם על: ריח

1. קל לזכור ריחות: גם אם נראה לכם שקל הרבה יותר לזכור תמונה מרשימה, מחקרים מוכיחים כי לריחות נוכחות חזקה הרבה יותר בזיכרון האנושי, ולרוב, ריחות יצופו בזיכרון יחד עם זיכרונות נוספים שהיוו חלק מהחוויה. כך, זיכרון של תמונה לאחר שלושה חודשים מאז ראיתם אותה, על פי מחקרים בתחום, יהיה מדויק ב – 50% בלבד, בעוד זיכרון של ריח שהרחתם, גם לאחר שנה מהרגע בו הרחתם אותו, יהיה מדויק ברמה של 65%!

יצאתם לטיול מסעיר? טסתם לחופשה בלתי נשכחת בחו"ל? חוויתם חוויה אישית מרגשת? לאחר זמן רב, מפגש קל עם הריח ששלט בחלל באותה סיטואציה,יהוה טריגר מספק להצפת זיכרונות ותחושות מהאירוע.

בעלי עסקים בתחומים מגוונים עושים שימוש בנוכחותו הבלתי מעורערת של הריח בזיכרון האנושי במטרה לחרות את החוויה בתודעת הלקוחות, ובוחרים להשרות בחלל בית המלון / המסעדה / בית הקפה / כל מרחב בילוי דומה, ריח נעים אך מודגש, שישמר גם את זיכרון החוויה בתודעת הלקוחות ויגרום להם לשוב אל בית העסק שוב ושוב בעתיד.

2.לבני אנוש 5-6 מיליון קולטני ריח. וזה הרבה. אבל זה כלום לעומת מספר קולטני הריח של כלבים: 220 מיליון! כנראה שלא לחינם הפכו הכלבים לסייענים הגדולים ביותר של כוחות השיטור בכל רחבי הגלובוס.

מה עוד?

3.חוש הריח עשוי להפוך לרגיש פחות לריחות לאחר חשיפה קצרה אליהם. מתברר, כי מדובר בתהליך אוטומטי המתרחש בגוף, במטרה למנוע ממנו עומס יתר.

4.מחקרים מסוימים מוכיחים כי בשעה שאנו ישנים, גם חוש הריח לוקח הפוגה מהחיים והולך לישון, כך שבמהלך שינה איננו מריחים ריחות.

5.מזדקנים? גם חוש הריח שלכם עובר את אותו התהליך. חוש הריח נמצא בשיא הכושר בשנות הנעורים המאוחרות, אך עוצמתו הולכת ופוחתת בהדרגה עם השנים, כאשר אובדן חוש הריח עשוי להוות סימפטום לפרקינסון / אלצהיימר.

6.רק חומרים הניתנים להמסה הינם בעלי ריח משלהם. ניסיתם פעם להריח זכוכית? זו הסיבה שהיא בעצם נטולת ריח.

7.ריח נחשב לאמצעי שיווק רב עוצמה, כאשר אנשי מכירות בכל תחום צרכני עושים בו שימוש במטרה להגביר את סיכויי המכירה שלהם. אז אם תזהו ניחוח עז של עור טרי במכונית מיד שלישית, למשל, אל תניחו לאף אחד להוביל אתכם באף, ובודדו, ככל האפשר, את חוש הריח מהזירה, על מנת שלא תקבלו החלטה צרכנית שגויה.

עקבו אחרי ברשת

כדי להיות מעודכנים במבצעים, הנחות
ומוצרים חדשים – הרשמו לניוזלטר!

צרו קשר

אוקיי, תעזרי לי לבחור?
בטח, תלחצו כאן