איך ריח עוזר להגביר מכירות?

5 עובדות על: איך ריח עוזר להגביר מכירות?

חוש הריח נוטל חלק דומיננטי בחיי האדם ומהווה גורם בעל השפעה מכרעת על התנהלותו בחיי היום יום, לרוב כמניע תת-מודע. בזירה העסקית הנוכחית, אם זו הפיזית ואם המקוונת, כאשר יתרון עסקי על פני המתחרים הוא תנאי קיומי לחיי העסק, יצירת בידול באמצעות מיתוג נכון בריח עשויה לעשות את ההבדל ולהפוך אתכם לבחירה הטבעית של לקוחותיכם.

  1. האף של הלקוחות – לא מה שחשבתם

לחוש הריח מקום נכבד בהליכי קבלת החלטות, גם משמעותיות ביותר, בחיינו. מחקרים מעלים כי אם אתם בעלי חוש ריח בלתי מפותח, אתם יכולים להבחין בכ – 70 מיליון ריחות. אם חוש הריח שלכם ממוצע, הרי שאתם מסוגלים להבחין בטריליון ריחות, ואם אתם בעלי חוש ריח מפותח, מספר הריחות בהם תהיו מסוגלים להבחין דמיוני בהחלט.

היכולת להבחין בין מספר כה רב של ריחות, הופך את חוש הריח לבעל נוכחות דרמטית בחיינו , כשהוא מהווה גורם רב משמעות בנטילת החלטות, ובייחוד צרכניות. כבעלי עסקים, נוכחותו של האף בעולם הצרכני עשויה להיות רבת תועלת עבורכם, אם רק תדעו כיצד לנצל אותה נכון.

  1. מיתוג נכון בריח הופך לקוח מזדמן ללקוח קבוע

הצורך בחלון ראווה מרשים ובמוזיקה נעימה לאוזן מובן בהחלט ומהווה חלק בלתי נפרד מהמערכת העסקית, כאשר בתי עסק בכל תחום אפשרי משקיעים בפן הוויזואלי את המיטב, במטרה לנצל את חוש הראייה והשמיעה של הלקוח לצרכי קידום מכירות ולייצר בעיני הלקוחות הפוטנציאליים רושם של יוקרה, עוצמה ויכולת.

אך, חשוב לדעת, שהפוטנציאל המסחרי של ריח נכון בחלל גדול באופן משמעותי ומאפשר לבעלי עסקים לעצב, בהשקעה מינימלית, את המיתוג הנכון שיגרום ללקוחותיהם לחזור אליהם שוב ושוב, גם אם לא יהיו מודעים לכך שהריח הנעים ששרר בחלל הוא המניע אותם לבחור שוב בשירותי בית העסק.

  1. ריח נעים מגביר משמעותית את סיכויי המכירה

תחושה נעימה ומזמינה בחלל בית העסק גורמת ללקוחות, גם אם באופן בלתי מודע, להאריך את שהותם במקום. ככל ששהותו של הלקוח בזירת העסק שלכם ארוכה יותר, סיכויי המכירה שלכם גבוהים באופן משמעותי. ממש כמו במרשתת, ככל שתצליחו להאריך את שהותו של הלקוח בשטח, רבים הסיכויים שתצליחו למכור לו, ובגדול.

אז אם בעבר הייתם משוכנעים שהדרך להגברת מכירות העסק ולהרחבת חוג הלקוחות הפוטנציאלי עוברת בעלויות שיווק ופרסום גבוהות הנוגסות בנתח משמעותי מהרווחים, הרי שכיום מומלץ להקצות חלק מינורי ממשאבי השיווק לטובת מיתוג נכון בריח, ואת התוצאות, כבר תריחו בעצמכם.

  1. מיתוג בריח מתאים לכל בית עסק

לא משנה אם אתם מנהלים בית עסק בתחום האופנה, מרפאת שיניים, משרד עורכי דין או כל עסק בכל תחום אפשרי אחר, מפיץ ריח איכותי יעניק לכם יתרון עסקי משמעותי.

מנהלי מרפאות שיניים, למשל, הבוחרים להצטייד במפיץ ריח חשמלי איכותי המיועד לחללים גדולים ומפזר את הניחוח הנבחר באופן נכון ומבוקר, נהנים מהפחתה משמעותית של החרדה הדנטלית בקרב לקוחותיהם, הנובעת, בין היתר, מהריח האופייני למרפאות שיניים אשר מגביר את רמת החרדה בקרב המטופלים הפוטנציאליים.

  1. גם בריח: חשוב לשים לב למינון הנכון

כשם שלקוחות אינם מחבבים מוכרים אגרסיביים, גם ריח חזק ובעל נוכחות בולטת מדי עשוי ליצור את הרושם שהנכם מעוניינים לאלץ את הלקוח לבצע את העסקה וליצור תחושת דחייה בקרב הלקוחות. לכן, חשוב להשתמש במפיצי ריח איכותיים, בדגש על מפיצי ריח חשמליים המיועדים לפיזור הריח באופן מתוכנן, מבוקר ויעיל בחללים גדולים.